Na přelomu září a října jsme vyrazili na lyže. Podmínky jsou letos mizerné, skoro žádný sníh, černý led a málo míst, kde je v tento termín možné trénovat. Hintertux vychází ze všech možností nejlépe, i když bylo nutné se spojit s jinými kluby, což se nakonec ukázalo jako pozitivní. Jeden den jsme měli parťáky z Norska a další den Jihoameričané ani nevím přesně z jaké země. Dobré pro otrkání dětí v zahraničním kamarádění. Zahraniční trenéři super. Poslední den byl jak z pohádky, čerstvý sníh cca 20cm a 11°C pod nulou, tedy perfektní lyžovačka. 

1 htx2 htx3 htx

4 htx5 htx6 htx

7 htx8 htx9 htx

 

Nepříznivá předpověď počasí na konci prázdnin nás donutila učinit změnu plánu a in-line soustředění v Nýrsku s bydlením pod stanem, jsme vyměnili za bydlení na Špičáku pod střechou. Jak už to ale bývá, improvizace je často nakonec povedenější než plán a i tady se to potvrdilo. Skvělá sportovní vybavenost Sušice se nám díky tomu předvedla v plné kráse. Tělocvična, bazén, in-line plocha v zimním stadiónu a lezecká stěna na jednom místě. Skvělý zážitek. Došlo i na ověřený a stále pečlivě udržovaný in-line okruh v Nýrsku, tělocvičnu v Železné Rudě a jedinečné podniky a jejich zázemí jako například Penzion Samoty, Restaurace u Jelena atd. Myslím, že se to letos líbilo všem. Došlo i na umělecká představení dětí i dospělých :-). 

 inline špičák 1inline špičák 2inline špičák 3

inline špičák 4inline špičák 5inline špičák 6

inline špičák 7inline špičák 8inline špičák 9

inline špičák 10inline špičák 11inline špičák 12

inline špičák 13inline špičák 14inline špičák 15

inline špičák 16inline špičák 17inline špičák 18inline špičák 19

 

Kruhové tréninky na Hradištku na fotbalovém hřišti. Příjemné odpolední aktivity na travičce.

hradištko 1hradištko 2hradištko 3

hradištko 4hradištko 5hradištko 6

hradištko 7hradištko 8hradištko 9

Na konci června nás čekal další díl seriálu ,,Přejezd Šumavy na kolech´´. Tato akce běží už od roku 2012 a stále ji děti požadují. Osobně jsem si myslel, že už to pro ně bude nuda, stále stejná příroda (trasu každý rok trochu měníme), ale opravdu krásné věci se asi lidem nikdy neokoukají. A Šumava opravdu krásná je.   

přejezd šumavy 1přejezd šumavy 2přejezd šumavy 3

přejezd šumavy 4přejezd šumavy 5přejezd šumavy 6

přejezd šumavy 7přejezd šumavy 8přejezd šumavy 9

přejezd šumavy 10přejezd šumavy 11přejezd šumavy 12

V polovině června se nám poprvé zastesklo po lyžování a aby nebyla pauza přes léto tak dlouhá, dali jsme si pár dnů na Hintertuxu. Celkem teplé počasí nás neodradilo a překvapivě z toho byl povedený slalomový trénink. Odpoledne kondička v krásném prostředí alp a na super sportovištích, jak to tak v Rakousku bývá.

hintertux 1hintertux 2hintertux 3

hintertux 4hintertux 5hintertux 6

hintertux 7hintertux 8hintertux 9

hintertux 10hintertux 11hintertux 12

 

 

 

9.4. Jsme zahájili novou přípravu a pěkně z gruntu. To co nám chybělo v zimě, letos doženeme. Tedy obratnost a orientace v prostoru a k tomu zábava z atrakcí v Jump Parku. 

jump 1jump 2jump 3

jump 4jump 5jump 6jump 7

 

V dubnu máme v našem teamu premiéru. Mimo hlavní náplň, tedy organizování sportovní a lyžařské aktivity pro děti a mláděž, byl v Italském Schnalstalu uspořádán, první tréninkový camp pro dospělé. Skupina MASTERS makala celé 3 dny a to že starého psa novým kouskům nenaučíš v tomto případě rozhodně neplatí. Letos to určitě u jednoho soustředění masters nezůstane ........

https://quik.gopro.com/v/PrcBZ2PnTd/

 

 

Letos to byla zima jak se patří. Celkem dost sněhu, chladnější počasí, velmi pěkné zimní podmínky a i velmi pěkné výsledky. Sezóna byla náročnější o ZODM, což je jednou za 2 roky o týden závodění nad rámec, běžného režimu. Dovoluji si ukázat tabulku celkového hodnocení všech závodů a zvlášť fotodokumentaci z vyhlášení Poháru Čské pošty, tedy nejvyšší soutěže žáků v ČR, kde máme krásné 6. místo.

1 2018 192 PČP 2018 19 ema 2018 final tisk

 adam 2018 final tiskdavid j 2018 final tiskdavid m 2018 final tisk